Apie LupoTherm » Naujienos

Gyvenamasis namas, Havlíčkova 57, Brno, Čekija
Gyvenamasis namas, Havlíčkova 57, Brno, Čekija

EKOSAIN pastato fasado šiltinimo aprašymas.

 

Šis fasadas buvo įrengtas 5 aukštų name su 24 langais. Darbus atliko 4 specialistai.
Kaip teigia darbus atlikę žmonės, su sistema GIGATherm smagu dirbti todėl, jog pats darbo procesas yra sausas ir nereikalauja techninių pertraukų, reikalingų esamoms tradicinėms sistemoms. Siūlių tarp Gigapan plokščių nėra daug ir laikas skirtas jų užpildymui yra minimalus, todėl jis nėra laikomas šlapiu procesu.
Kasdien buvo paklojama apie 70 m2 Lupotherm dangos ir apie 35 m2 Gigapan. Pastarosios montavimą lėtino montavimo darbai apie langus, duris.

 

Namo kuris yra Havlíčkova g. 57, Brno, Čekija apšiltinimo įvertinimas.

 

2011 metų lapkritį bendradarbiaujant su firma Xnergie, Brno prasidėjo šiltinimo darbai, naudojant sistemą GIGATherm. Ją sudaro termoizoliacija Lupotherm ir apdailos plokštės Gigapan. Darbus vykdė statybinė firma, kurios darbuotojai baigė mokymus firmoje Xnergie, ji ir yra sistemos GigaTherm tiekėja.
  
Gyvenamasis namas buvo pastatytas 1966 m. iš skylėtų plytų. Lauko sienų storis sudarė 37,5 cm, o balkono srityje 25 cm. Duomenys pateikti, norint paaiškinti, kodėl kartu su kylančiom šildymo kainom mes pradėjome namo šiltinimo darbus. Dėl finansinių išteklių ribotumo nusprendėme apšiltinti pirmiausia tik dvi namo sienas. Likusias šiltinsime vėliau.
Šiuo metu name yra pilnai apšiltinti du butai pirmame aukšte, likę butai apšiltinti dalinai arba iš vis neapšiltinti, priklausomai nuo jų padėties name. Tai mums leidžia tiksliai įvertinti skirtumą tarp apšiltintų ir nešiltintų kambarių butuose. Name yra įrengtas nepriklausomas dujinis šildymo katilas, kuris veikia automatiškai. Naktimis, kai lauko temperatūra nukrenta žemiau – 30C, katilas išsijungia nuo 22:00 iki 5:30 kasdien. Lauko temperatūrai viršijant 00C, vandens ruošimo boileris taip pat išsijungia dieną nuo 10:00 iki 11:00 ir vakare nuo 17:00 iki 18:00.
Mūsų butas yra vienas iš tų, kurių apšiltinta tik rytinė dalis, o vakarinė dalis liko nešiltinta. Apšiltintų sienų santykis 50:50. Aš išmatavau:

Kad jeigu lauko temperatūra naktį būna iki -5°C, tai temperatūra uždarame miegamajame naktį, laikotarpiu kai katilas išsijungia vakare ir vėl įsijungia ryte, temperatūra kambaryje nekinta.
Jeigu lauko temperatūra nusileidžia žemiau -10°C, tai tuo pačiu laikotarpiu temperatūra miegamajame nukrenta 1°C. Tokie patys rezultatai ir kai lauko temperatūra -14°C.
  
Visai tikėtina, kad kambario temperatūra nekinta nes vyksta šilumos atidavimas iš įšildytų sienų.
Taip pat pastebėjau, kad įsijungus katilui ryte, izoliuotame kambaryje į radiatorius įmontuoti termostatiniai ventiliai prisidaro arba laikinai visai sustabdo karšto vandens tiekimą į radiatorius, kai tuo pat metu neapšiltintame kambaryje radiatoriai šildo visu pajėgumu arba yra tik šiek tiek sumažintas karšto vandens tiekimas. Naktimis neapšiltintuose kambariuose temperatūra nukrisdavo bent 2°C žemiau negu tuose, kurie buvo apšiltinti.
Aš skelbiu, kad jokiais būdais nesu susijęs su firmos Xnergie veikla. Gavęs informaciją apie sistemą GIGATherm firmos tinklalapyje, aš susipažinau su daugybe nuomonių apie šį produktą ir kaip statybininkas aš patikėjau ir pasirinkau šį produktą.

 

Turima patirtis leidžia man drąsiai teigti: galiu sąžiningai pasakyti, jog pasirinkau teisingai ir esu patenkintas.

 

Brno, 9.2.2012

Miroslav Červinek
Havlíčkova 57, Brno Čekija.