Apie LupoTherm » Naujienos

Moderni izoliacija taupo energetines išlaidas

Energetinių resursų kainoms nesustojamai kylant, vis labiau visus jaudina klausimas - kaip sumažinti išlaidas už patalpų apšildymą žiemos periodu?
Išvada viena - norint sutaupyti, pirmiausia reikia investuoti į įvairias taupymo priemones. Jų yra visa eilė. Reikia teisingai pasirinkti energijos taupymo būdus ir nusistatyti prioritetus.  Žinoma, viską lemia finansinės galimybės. Dažnai nebrangiai kainuojančių priemonių taikymas duoda pastebimą rezultatą, o kartais, nors ir  investuotos nemažos lėšas, nebūna pasiektas laukiamas efektas. Rekomenduočiau konsultuotis su specialistais, laikytis medžiagų gamintojo naudojimo instrukcijų ir t.t. 
Tiems, kam aktualu pastato atitvarų izoliavimo klausimai, norime atkreipti dėmesį į naujieną Lietuvoje - reflektorinę šilumos izoliaciją „LupoTherm“. Šiais metais ji buvo pristatyta parodos RESTA  metu ir  sulaukė didelio susidomėjimo.
Reflektorinė arba atspindinčioji izoliacija - NASA sukurtas produktas. Jo įvairias kombinacijas gamina daugelis pasaulio gamyklų. Austrų firmoje LPS ši medžiaga gaminama nuo 2004 metų. 2008-2009 metais Čekijoje, kur „LupoTherm“ panaudojimo statybose technologija ištobulinta, ji gavo metų gaminio vardą, o sienų renovavimo sistema GIGATHERM gavo 2011 metų gaminio sertifikatą. Ten „LupoTherm“ naudojama ne tik privatiems, bet ir visuomeniniams, gamybiniams bei daugiabučiams pastatams apšiltinti.
Reflektorinė izoliacija – tai daugiasluoksnė, plona ir lengva šilumą atspindinti medžiaga, puikiai tinkanti izoliuoti skirtingas temperatūras turinčius paviršius, sėkmingai pritaikoma įvairios paskirties statinių atitvarų šilumos izoliavimui tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Jos veikimo principas paprastas – iki 98 proc. IR spindulių t.y. šilumos, atsimušusios į „LupoTherm“ termoizoliaciją (HDPE su mikroaliuminio padengimu), yra atspindima atgal.
3 cm reflektorinė izoliacija su dviem oro tarpais pastatą apšildo geriau negu 20 cm akmens vatos sluoksnis. Mažas izoliacijos storis – didžiulis privalumas, nes juo nesudėtinga efektyviai apšiltinti langų angokraščius, sunkiai prieinamas vietas. „LupoTherm“ medžiaga izoliavus pastatą, jis tampa panašus į termosą. Namuose jaučiamas komfortas tiek vasarą per karščius, tiek žiemą smarkiai šąlant, tiek esant vėjuotiems orams, mat šios izoliacijos neperpučia vėjas. Ši medžiaga yra laidi difuzijai, atspari drėgmei, nepelija. Teigiama, jog savo savybių ji nekeis net ir po 100 metų naudojimo.
Reflektorinė izoliacija turi dar vieną gerą savybę - ji puikiai slopina į pastatus patenkančią elektromagnetinę spinduliuotę. Didžiausias medžiagos trūkumas – prasta garso izoliacija. Tad kartais verta projektuoti kombinuotas medžiagų sistemas.

Šiais metai vykdomi keli projektai, o apie pasiektus rezultatus, geriausias pavyzdys yra praėjusią vasarą Vilkaviškyje renovuotas vienas gyvenamasis namas, kur buvo apšiltintos sienos iš išorės ir stogas.
Metus pagyvenę reflektorine izoliacija apšiltintame name, jo gyventojai džiaugiasi komfortiška temperatūra patalpose ir 50-70 proc. sumažėjusiomis kuro sąnaudomis žiemą. Šąlant -10 0C, pastatas buvo kūrenamas malkomis iki 3 val per parą, šąlant žemiau -20 0C, ne ilgiau, kaip 5 val., o patalpose buvo palaikoma 19-22 0C temperatūra. Tai puikus pavyzdys gerų pastato atitvarų izoliavimo ir akumuliavimo savybių. 
Liepos mėn.18d. (trečiadienis) 17 val. pristatomasis seminaras įvyks Gedimino g. 11, Marijampolėje.

 

Linas Dubickas
LupoTherm produkto vadovas Lietuvoje.